historia_slider_top-min

Historia

Historia

Za 7 górami, za 7 lasami…

Czyli poznaj naszą historię.

Pomysł na założenie szkoły powstał w roku 2009, podczas moich studiów aktorskich w Londynie. To właśnie tam po raz pierwszy spotkałem się z nowatorskim podejściem, które stało się fundamentem naszej szkoły – traktowaniem aktorstwa nie jako celu samego w sobie, ale jako środka do rozwoju osobowości. Tak też narodził się pomysł na założenie Act and Play – szkoły, której głównym celem jest rozwijanie w dzieciach pewności siebie, wysokiej samooceny i wiary we własne możliwości. Podczas moich londyńskich studiów zauważyłem jeszcze jedną rzecz – niezwykle serdeczne i otwarte podejście nauczyciela do ucznia, coś z czym ciągle tak rzadko spotkamy się w Polsce. Nawet na studiach aktorskich w Akademii Teatralnej nauczyciel najpierw od nas wymagał a dopiero potem ewentualnie nagradzał nasze wysiłki.  W Londynie sytuacja była zupełnie odwrócona – prowadzący zamiast wymagać oferował nam swoje zaangażowanie, entuzjazm, energię i pozytywne nastawienie. W takiej sytuacji nie musiał już od nas niczego wymagać – to my staraliśmy się w naszej pracy oddać mu jak najwięcej tego entuzjazmu i pozytywu, którymi nas zaraził. Intuicyjnie poczułem, że jest to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy i na nim postanowiłem oprzeć nasze zajęcia.

Szkoła powstała we wrześniu 2010 roku. Na początku zaczynaliśmy skromnie, w pierwszym roku działania firmy oprócz mnie zajęcia prowadził tylko jeden nauczyciel, rok później liczba ta wzrosła do dwóch. W 2011 pozyskaliśmy środki unijne na rozwój naszej firmy, co pozwoliło na szybszy jej rozwój.

W 2014 roku otrzymaliśmy nagrodę Słoneczniki przyznawaną przez portal Czas Dzieci dla najbardziej rozwojowej inicjatywy dla dzieci w Warszawie. W tym samym roku otworzyliśmy naszą pierwszą filię w Łodzi.

Obecnie pracuje u nas 23 nauczycieli prowadzących zajęcia w ponad 200 grupach. Zajęcia odbywają się w 83 placówkach na terenie Warszawy, Łodzi, Szczecina i Wrocławia. Łącznie uczy się u nas ponad 2300 dzieci.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi zajęciami a nie prowadzimy jeszcze ich w placówce, w której uczy się wasze dziecko, prosimy o kontakt, w następnym roku na pewno się tam pojawimy. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców i dzieci na nasze zajęcia!

Tomasz Marciniak