Kochani Rodzice,

 

Rok szkolny już za nami – czas na wakacje!!! Serdecznie dziękujemy dzieciom za ich radość, humor i zaangażowanie w pracę oraz Państwu za cały rok spędzony razem i za udział w naszych lekcjach pokazowych, których byliście integralną częścią.

Już teraz przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny dla dzieci na kontynuację naszych zajęć. Link do formularza zapisów: https://www.dramadladzieci.pl/zapisy

 

Wczoraj ruszyliśmy także na nasz letni obóz z dziećmi w Góry Świętokrzyskie – zachęcamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji z naszego wyjazdu na naszej stronie https://www.facebook.com/Act-and-Play-112302695575767/

 

Z przyjemnością też informujemy, że odpowiadając na liczne Państwa prośby od przyszłego roku szkolnego uruchamiamy też zajęcia dla dorosłych! Metodami teatru improwizacji będziemy pracować nad zwiększeniem pewności siebie, asertywności i kreatywności w codziennym życiu. Szczegóły już wkrótce!

 

Mamy też do Państwa gorącą prośbę: ruszyły zgłoszenia do warszawskiej edycji konkursu Słoneczniki, w którym co roku przyznawana jest nagroda dla najbardziej rozwojowej inicjatywy dla dzieci. Jeśli wam i dzieciom podobały się nasze zajęcia, zgłoście nas – będzie nam bardzo miło. Wystarczy tylko wejść na stronę, wpisać nazwę naszych zajęć oraz w kilku słowach opisać, czemu według Państwa robimy fajną robotę. Z góry dziękujemy!!!

Link do konkursu: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/zgloszenie2018.php

 

Na koniec chcielibyśmy polecić Państwu lekturę na wakacje, która także dla nas stanowi inspirację w naszej pracy. Jest to książka niemieckiego neurobiologa, Geralda Hüthera pt. „Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być”. Książka mówi o tym, jak współczesna kultura i system edukacji blokują nasz naturalny potencjał oraz co zrobić, aby temu przeciwdziałać. Jak mówi sam autor:

 

 „Presja osiągania jak najlepszych wyników i nieustanny stres zabijają motywację i chęć do nauki, odbierają radość

uczenia się i niszczą wrodzoną potrzebę odkrywania otaczającego świata. Tymczasem nasz mózg najlepiej rozwija

się dzięki kreatywności i entuzjazmowi. To właśnie one powodują, że lepiej przyswajamy wiedzę, potrafimy

wykorzystywać nasze możliwości, a co za tym idzie, dostrzegamy sens uczenia się.”

 

Życzymy Państwu miłych wakacji – do zobaczenia we wrześniu!

 

Pozdrawiam,

Tomasz Marciniak

Act and Play