Łódź

Kadra filii w Łodzi

Magda Buczkowska

Magda jest dyrektorem naszej filii w Łodzi i z sukcesami rozwija ją od momentu założenia w 2014 roku. Absolwentka pedagogiki, jako mała dziewczynka pragnęła zostać aktorką… 

...i dzięki dramie ma trochę możliwość spełnienia swoich dziecięcych marzeń wcielając się wraz z dziećmi w najróżniejsze role. Po zakończeniu studiów Magda przez pewien czas szukała swojej drogi. Zawsze chciała pracować z dziećmi ale nie jako klasyczny nauczyciel, który wymaga od nich pewnych umiejętności, dyscypliny czy wiedzy tylko jako osoba, która pomoże dzieciom kształtować ich osobowość i charakter. Magda jest zwolenniczką współpracy z dziećmi

przez zabawę, bo wie, że tylko tak dzieci mogą się w pełni realizować i być sobą. Kiedy spotkała się po raz pierwszy z naszą szkołą Act and Play wiedziała, że znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Można śmiało powiedzieć, że jest do tej pracy stworzona, a jak sama twierdzi, czuje się w tej roli jak „ryba w wodzie”. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej córeczce Oliwii, z którą codziennie wkracza w świat dziecięcych fantazji i pomysłów, wcielając się przy tym w różne postacie przy zwykłej codziennej zabawie.
Najważniejsze cechy Magdy to żywiołowość i spontaniczność, co sprawia że na zajęciach nie ma ani sekundy nudy i marazmu. Magda w kilka sekund potrafi zarazić „swoje” dzieciaki pozytywnym humorem przez co czują się na zajęciach zawsze pewne siebie, szczęśliwe i są zawsze uśmiechnięte. Bardzo szybko nawiązuję kontakt z uczestnikami zajęć, traktując dzieciaki jak partnerów, będąc równocześnie ich przewodnikiem.

Marta Bendor

Marta jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: pedagogika, edukacja przez sztukę. To właśnie na studiach po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w zajęciach dramowych,…

...co zaowocowało jej zainteresowaniem tą metodą kształtowania osobowości. Prowadziła zajęcia artystyczne z dziećmi w wielu placówkach, między innymi w teatrze, domu kultury oraz szkole z oddziałami integracyjnymi. Dzięki temu wie jak istotne w rozwoju dziecka jest rozbudzanie jego kreatywności i wyobraźni. Na naszych zajęciach niezwykle indywidualnie podchodzi do każdego dziecka, przez co każde czuje się docenione i ważne. Marta jest nauczycielem, który potrafi zauważyć nawet najmniejszy problem, który się pojawił w głowie malucha i jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki przez rozmowę, zabawę i swoje ciepłe i serdeczne podejście do dziecka sprawia, że dziecko otwiera się przed nią i wspólnie znajdują drogę do sukcesu. Jest przy tym cierpliwa, opiekuńcza i wytrwała. Jest bardzo wnikliwym obserwatorem, dzięki czemu potrafi "wychwycić" nawet najmniejszy postęp w zachowaniu dziecka i zmobilizować je pochwałą do dalszej pracy. Jednocześnie nie przestaje aktywnie uczestniczyć w zajęciach i często występuje razem z dziećmi, co dodaje im odwagi i sprawia, że traktują ją jak "bratnią duszę" 🙂

Małgosia Wasilewska

Małgosia to prawdziwie nowoczesna mama dwóch dorastających synów. Uśmiechnięta „od ucha do ucha”, zawsze na „czasie” a przy tym ciepła, wyrozumiała i przede wszystkim cierpliwa!

Każde jej zajęcia, to dla dzieci niezapomniana, wspaniała przygoda, która pomaga przezwyciężyć nieśmiałość nawet u największych „wstydziochów”. W atmosferze świetnej zabawy Małgosia wciela się wraz z dziećmi w różne ciekawe i oryginalne postaci, udowadniając tym samym, że nie ma powodów do ukrywania się za kotarą własnych dziecinnych niepewności. Na jej zajęciach dzieci skutecznie przezwyciężają lęki i brak odwagi, rozwijając swoją kreatywność przy jednoczesnym wyzwoleniu skrywanych emocji. Bez względu na to, czy gra brudnego cowboya czy rozpieszczoną paniusię na szpileczkach – za każdym razem dzieci pękają ze śmiechu i mają „ubaw po pachy”. Gosia doświadczenie aktorskie zdobywała, grając w młodzieżowych filmach: „Cudowne Dziecko” a także „Czarne Stopy”. Wrażliwość Gosi oraz jej umiejętności aktorskie sprawiają, że zajęcia z nią przenoszą dzieci w świat bajki, iluzji i fantastycznej zabawy. Małgosia dla naszych pociech jest nie tylko trenerem wiary we własne możliwości, ale także pełną ciepła i wyrozumiałości opiekunką.

Marta Jachowicz

Marta, od kiedy pamięta kocha dzieci i uwielbia się nimi zajmować. Już jako kilkunastoletnia dziewczynka otoczona była młodszymi dziećmi,…

dla których z przyjemnością wymyślała różne gry i zabawy, mini spektakle teatralne czy popisy muzyczne. I tak jej zostało do dziś. Chociaż jej droga zawodowa potoczyła się nieco inaczej to kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w radio i telewizji bardzo pomogło Marcie w prowadzeniu naszych zajęć. Z kolei wykłady z zakresu reklamy telewizyjnej, które prowadziła dla dorosłych, sprawiły że uwielbia zajęcia pokazowe z rodzicami, których z przyjemnością wciąga w nie tak łatwe ćwiczenia improwizacyjne. Marta bardzo szybko nawiązuje kontakt z dziećmi - jak sama opowiada, kiedy tylko przekroczy drzwi świetlicy, żeby zabrać maluchy na zajęcia, one same wskakują od razu jej na szyję i nie chcą puścić. Marta całą sobą uczestniczy w naszych zajęciach, co jest nie lada wyzwaniem fizycznym! Nie straszne jej pełzanie, kiedy chce pokazać węża, tarzanie się po podłodze udając psa czy skakanie na jednej nodze. Ale dzięki temu, że wspólnie z dziećmi tak aktywnie wykonuje ćwiczenia, te stają się bardziej śmiałe i odważniej wykonują wszelkie zadania. Na zajęciach Marty jest też dużo śmiechu, bo właśnie zdrowym śmiechem stara się rozładowywać wszelkie napięcia w grupie. Marta jest osobą empatyczną i bardzo szybko wyczuwa nastroje dzieci oraz zawsze stara się indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Jest połączeniem spokoju, który wykorzystuje przy opowiadaniu dzieciom różnych magicznych historii oraz żywiołowości, którą pokazuje, gdy wchodzi w fazę ćwiczeń i zabaw aktywnych.

Dominika Szparaga

Dominika od najmłodszych lat marzyła o pracy z dziećmi. Jako mała dziewczynka uczyła, bardzo skrupulatnie swoje misie czytania i pisania.

Chociaż jej edukacyjna ścieżka potoczyła się w innym kierunki, to i tak Dominika uważa, że studia polonistyczne pomagają jej na zajęciach z Dramy. Jak sama mówi, dzięki filologii polskiej jest bardziej kreatywna, ma bardzo bogatą wyobraźnię i słownictwo i to wszystko stara się również obudzić w dzieciach. We wczesnych latach szkolnych Dominika uczestniczyła w zajęciach teatralnych w Miejskim Ośrodku Kultury. W tamtym czasie scena stała się jej drugim domem, a gra aktorska przenosiła ją do innego, magicznego świata, gdzie mogła stać się kimś zupełnie innym. Dlatego zajęcia z Dramy stały się tak bliskie jej sercu. Dominika, przez improwizację chce pokazać dzieciom, że warto marzyć. Dominika nie przychodzi na zajęcia bez swojego wielkiego, szczerego uśmiechu, którym zaraża dzieciaki. Jak sama wspomina wciąż czuje się, jak dziecko, dlatego tak łatwo nawiązuje kontakt ze swoimi podopiecznymi. Z całych sił stara się podejść indywidualnie do każdego dziecka aby czuło się ważne i pewniejsze siebie. Dominika, na zajęciach jest dobrą ciocią, do której można się ze wszystkim zgłosić, ale również zwariowaną nauczycielką, która przez swoje szalone podejście wymaga dużego zaangażowania na zajęciach od swoich podopiecznych.

Nasze placówki:

Kliknij na placówkę, aby zobaczyć w jakich szkołach prowadzimy zajęcia.

 

 

Wszystkie zapisy prosimy kierować na nr telefonu 728 880 444 lub adres mailowy: dramadladzieci.lodz@gmail.com.

Nasz system zapisów działa w ten sposób, że najpierw tworzymy listę chętnych, a następnie w oparciu o nią ustalamy dogodny dla wszystkich zainteresowanych termin zajęć. Jeśli więc jesteście Państwo zainteresowani zajęciami zachęcamy do zapisu – jest to niezobowiązująca, a powoduje, że będziecie Państwo brani pod uwagę przy ustalaniu terminu.

Kontakt:

telefon_ikona

728 880 444

mail_ikona
dramadladzieci.lodz@gmail.com

Opłaty:

Opłata za zajęcia wynosi 490 zł semestralnie. Opłaty pobieramy w systemie semestralnym, oczywiście istnieje możliwość uiszczania płatności w ratach – w takim przypadku opłata semestralna rozbijana jest na 3 raty po 180 zł. Nasz semestr zimowy trwa od października do stycznia a semestr letni od lutego do czerwca. W każdym semestrze odbywa się 14 zajęć. Warto też wspomnieć, że opłaty w pierwszym semestrze pobieramy od Państwa dopiero w październiku.

Przy zapisie rodzeństwa obowiązuje zniżka – opłata semestralna wynosi w takim przypadku 450zł, co przekłada się na 3 raty po 160zł.